Skip to content

Inwestycje zrealizowane

Tramwaje Elbląskie to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które od wielu lat inwestuje w modernizację swojej infrastruktury i taboru tramwajowego. Od zakupu pierwszych używanych niemieckich wagonów tramwajowych Düwag GT6 w 1996 roku, po ostatnie inwestycje w nowoczesne, niskoemisyjne tramwaje i rozwój infrastruktury technicznej, firma konsekwentnie poprawia komfort i bezpieczeństwo podróżowania, dostosowując się do potrzeb mieszkańców Elbląga.

 • Zakup używanego samochodu specjalistycznego do pracy przy sieci trakcyjnej górnej.

  W dniu 11.07.2022 r. na torowisku w pasie drogowym al. Grunwaldzkiej rozpoczął swoją służbę w Spółce TE zakupiony specjalistyczny samochód SPEFAKA/ATLAS do pracy przy górnej sieci trakcyjnej.

  Firma Star San Duo ze Starachowic dostarczyła pojazd zabudowany na podwoziu ciężarowym Mercedes Benz 1314, który wyposażony jest w izolowaną platformę roboczą o udźwigu 300 kg, czyli z powodzeniem pomieści 3 elektromonterów i 60 kg ładunku.

  Dodatkowo, dzięki zamontowanemu wózkowi z napędem hydrokinetycznym do jazdy po torze o rozstawie 1000mm, pojazd ten może poruszać się po wydzielonych torowiskach tramwajowych.

  Zabudowa przestrzeni ładunkowej pozwala na przewożenie specjalistycznych narzędzi oraz akcesoriów i części zamiennych, niezbędnych do konserwacji, montażu oraz usuwania skutków ewentualnych awarii tramwajowej sieci trakcyjnej.

  Pojazd został dostarczony do zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 28.06.2022 r., do tej pory przeprowadzone zostały procedury odbiorowe oraz intensywne szkolenie pracowników brygady utrzymania sieci trakcyjnej.

  Samochód ten zastąpił wysłużony i wycofany z eksploatacji wóz wieżowy SWN-11, zabudowany na podwoziu STAR 28. Aktualnie obok samochodu specjalnego SWN-21 – mamy nadzieję, że z powodzeniem – będzie wykorzystywany do utrzymania właściwego poziomu stanu technicznego tramwajowej sieci trakcyjnej w Elblągu.

Skip to content